Připraveno k vydání

Dittmar Chmelař: LEVITACE

(Edice POETHE)

Básnická sbírka s řadou uměleckých fotografií. 

 


"Láska je moudrost pošetilých a pošetilost moudrých."
/Samuel Johnson/

 

Jarmila Moosová: QUODLIBET
(Edice QUODLIBET)
 
Panebože, netrestej mě!
Jak je krásný, když spí. I po těch šesti letech by se na něho dokázala dívat celé hodiny. Chtěla by mu dát dítě. Moc by chtěla.
„Proč ještě nespíš, Lucie?“
„Probudily mě vlaštovky na římse.“
„Pojď ke mně.“
Lucie se cítí blaženě s hlavou na jeho silné paži. Kdysi úplně stejně lehávala s Markem. Pokaždé u ní na koleji, když se jim podařilo poslat Magdu s Šárkou do kina. Jenom jednou jedinkrát ji pozval k sobě. To když měl školu celý týden, přespával na Hotelovém domě. Tenkrát s ním zažila první a poslední společné ráno. Bylo léto. Srdce jí rvalo na kusy vědomí, že všechna ostatní rána patří jeho ženě.
„Miláčku…“
„Ne, Tome, dneska ne, prosím. Chci se jenom přitulit. Tak je mi s tebou moc hezky.“
Měla by vstát a uvařit snídani. Hemenex a kávu. Už zítra ji bude pít ve Slávce s Markem. Chudák Tom! Měla by mu to říct? Raději ne. Proč ho znepokojovat, vždyť o nic nejde. S dlaní položenou na jejím nahém ňadru už zase zhluboka oddychuje. Myšlenky ji začínají nepříjemně obtěžovat. Bude lepší, když přece jenom vstane.

(ukázka z knihy)

 

"Společnost, která se dívá skrz prsty na vynikající instalatérskou práci, protože instalatéřina je práce podřadná, a zároveň toleruje neumětelství ve filosofii z toho důvodu, že filosofování je činnost vznešená, bude mít mizerné instalatéry i filosofy. Bude mít děravé vodovodní potrubí i teorie."
/John W. Gardner/

 

Jarmila Moosová: BAREVNÁ ŠKOLIČKA

(Edice HUGO)

Co to neseš Frantíku

z tělocviku v pytlíku?

Cvičky trenky nátělníčky

tepláky a nátepníčky

Špinavé jsou některé

maminka je vypere


"Pravá moudrost je být střízlivý k tomu, co na světě nesmírně milujeme."
/Busch/